Quenya (wym. ['kʷɛnʲa], także język quenejski, Wysoka Mowa (qya. tarquesta), Starodawna Mowa, język eldariński, elfia łacina – sztuczny język opracowany przez J.R.R. Tolkiena.

Czym jest Quenya w World of Warcraft?

Jesteśmy gildią raidującą na poziomie Mythic, której celem jest utrzymywanie się w top 15 Burning Legion przy stosunkowo niewielkiej ilości godzin raidowych w tygodniu. Z tego powodu bardzo cenimy swój czas i wymagamy od naszych graczy sumienności oraz odporności na krytykę, która jest częścią naszych mniej lub bardziej poważnych rozmów na Discordzie . W związku z tym, nieustannie poszukujemy rzetelnych i aktywnych graczy chcących progressować na wysokim poziomie. Jeżeli szukasz konkurencyjnej gildii rajdującej w spokojnej atmosferze to DOŁĄCZ DO NAS!

Gildia została założona przez Stigusa, w styczniu 2014. W pierwotnym kształcie była to gildia socjalna, gdzie mogliby grać ludzie wracający po przerwie lub dopiero rozpoczynający przygodę w Azeroth. Plan upadł w momencie otwarcia Siege of Orgrimmar, który prędko stał się pierwszym łupem Quenyi. Od tego momentu w gildii nieprzerwanie organizowane są raidy. Obecny trzon grupy raidowej gra ze sobą od grudnia 2015, a nasz cel zostaje taki sam - "zabijać smoki".

Czego oczekujemy od Ciebie?

Potwierdzenie obecności oznacza stawienie się na rajd na czas. Pamiętaj, że spóźniając się zmuszasz 19 innych osób do czekania. Wszelkie zmiany staramy się zgłaszać z wyprzedzeniem, tak aby oficerowie wiedzieli jak dostosować skład raidu. Jeżeli jesteśmy na liście rezerwowej, to oznacza, że będziemy w kontakcie (Na Battlenecie lub Discordzie). Osoba, która zapisze się na raid i nie zgłosi nieobecności, zostanie odnotowana i może ponieść konsekwencje - brak lootu/degradacja. Skrajne przypadki braku odpowiedzialności muszą być przykładnie karane. Nie tolerujemy sytuacji, w której ludzie tracą swój cenny czas z powodu braku sumienności jednej osoby. Nie ma nic bardziej frustrującego jak czekanie na jednego spóźnialskiego.
Przy obecnych mechanikach nawet jedna osoba nie znająca taktyk, może wysadzić w powietrze cały raid. W związku z tym, każdy gracz jest zobowiązany do zapoznania się z taktyką przed rozpoczęciem progressu na danym bossie. Oczywistym jest, że nic nie jest w stanie zastąpić doświadczenia i każdy boss wymaga pewnej liczby wipe'ów, ale odpowiednie przygotowanie pozwala na znaczne ich ograniczenie. W razie problemów, w gildii znajdziecie osoby które pomogą wam z analizą logów i znalezieniem błędów na danym bossie.
Do progressu Mythica niezbędnych jest 20 osób, dlatego od naszych raiderów wymagamy umiejętności gry w zespole i dostosowania się do wymogów stawianych przez raid leadera. Jeżeli nie jesteś w stanie założyć Prydaza na Sisterkach tak jak 19 innych osób, bo tracisz na tym DPS to nie jesteśmy gildią dla Ciebie. Jeśli zaś twoim głównym celem jest zabijanie kolejnych bossów nawet kosztem bracketów na logach, to chętnie powitamy Cię w naszych szeregach.
W trakcie walki staramy się minimalizować liczbę mówiących osób i skupiamy się na callowaniu najważniejszych rzeczy. Mimo to, bardzo cenimy u naszych graczy komunikatywność. Raid to nie tylko kolejne próby i godziny spędzone na bossie, ale również czas między pullami poświęcany na dyskusje co można poprawić i zmienić. Wobec tego, od raiderów wymagamy sprawnego mikrofonu i umiejętności prowadzenia dyskusji w atmosferze szacunku do innych graczy. Nie dopuszczamy sytuacji, w której ludzie są wobec siebie "toksyczni" i wszelkie konflikty staramy się rozwiązywać mieszając w to jak najmniejszą liczbę osób.

Rangi

Poniżej przedstawione zostały rangi. Jest to krótka charakterystyka każdej z nich. Żadna ranga nie jest przydzielana na stale, awanse i degradacje są na porządku dziennym i zależą tylko od Ciebie i Twojego podejścia.

Zostają nimi członkowie gildii, którzy mają największy wkład w całkowity progres i tworzenie gildii. Oprócz podstawowych obowiązków jako raider, eru są odpowiedzialni za prowadzenie raidu, rekrutację, rozdawanie lootu oraz zarządzanie zasobami gildii. Ranga ta nie ma bonusów w postaci otrzymywania dodatkowych itemów w czasie raidów. Ich celem jest ulepszanie gildii i prowadzenie do kolejnych sukcesów. Eru ma prawo reprezentowania spraw gildii na zewnątrz. Możesz się z nimi kontaktować w kwestii rekrutacji lub zdobycia informacji o gildii.
Po okresie próbnym, jeżeli spodoba Ci się nasza Gildia oraz Ty będziesz spełniał nasze oczekiwania, otrzymasz awans na rangę Ainur/Valar. Co to dla Ciebie będzie oznaczać? Jesteś pełnoprawnym raiderem i członkiem grupy progresujacej. Progres oraz utrzymanie pozycji gildii na BL wymagać będzie od Ciebie dużej ilości czasu i energii na ciągłe doskonalenie się. Analiza logów i dostosowywanie legend oraz talentów do walki, śledzenie aktualności o swojej klasie oraz umiejętności simowania. Wymagamy od Ciebie tylko tyle i aż tyle, a w razie problemów służymy pomocą. Czym się różni Ainur oraz Valar? Valar nie jest w stanie osiągnąć tak wysokiej frekwencji a jego cykliczne nieobecności są spowodowane np. pracą zmianową.
Pierwszy etap raidera. Jeżeli przejdziesz pozytywnie proces rekrutacji zostajesz Majarem. Jest to ranga dla gracza w trakcie okresu próbnego. Twoje obowiązki jako rekrut: – przestrzegać zasad gildii, – starać się być na każdym raidzie – Być nienagannie przygotowanym do pełnienia swojej roli w raidzie: znajomość taktyk, komunikatywność, pełny pakiet consumable, weakaury, sumiennie przesimowana postać. Celem okresu próbnego jest lepsze poznanie się obu stron. Możesz wymiatać postacią i mieć super logi, ale jako rekrut musisz się liczyć z niższym priorytetem do otrzymywania itemów. Jeżeli uznamy Cię za wzmocnienie to zostaniesz awansowany do rangi Ainura, w przeciwnym razie poinformujemy Cię że Twój obecny poziom jest za niski i zaproponujemy range quendi.
Jeżeli nie masz ciśnienia na progress i chcesz jedynie od czasu do czasu pofarmić raidy, ta ranga może być dla Ciebie. Jeżeli chcesz być w gildii dla samej zabawy oraz dobrej atmosfery ze znajomymi, to możesz starać się o przyjęcie. Zazwyczaj tą rangę otrzymują osoby, które wcześniej brały czynny udział w życiu gildii, ale z różnych powodów nie mają już czasu na progress. Ranga jest przyznawana rownież osobom, które mają wielu znajomych w gildii i chcą zasmakować dobrej atmosfery fanatyków Wow’a.
Ranga ta przyznawana jest alternatywnym postaciom.